Naujienos

2019-04-19 10:04:51

Velykos Kalvarijos socialinių paslaugų centre

     Velykos - gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linskmybių šventė. Senovės lietuviams tai buvo didžioji pavasario šventė, kuri atitinka dabar krikščionių Velykų laiką. Ji kilnojama - švenčiama pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Velykų pavadinimas kilęs iš žodžio "vėlės". Kaip ir kitos krikščioniškos šventės, Velykos yra perėmę pagoniškų elementų, pvz. Velykų kiaušiniai, Velykų zuikiai, Velykų bobutė ir kt. Seniai buvo tradicija Velykų dieną lankyti mirusiųjų kapus, nunešti jiems maisto - kiaušinių. Mūsų protėviai tikėdavo, kad atėjus pavasariui, vėlės atsikels iš žemės. Pirmasis perkūnas jas priversdavo sugrįžti į kapus. Kiaušiniai nuo pagonybės laikų simbolizuoja gyvybės atsiradimą, vaisingumą, kosmosą.

     2019-04-18 Velykų šventė buvo švenčiama ir Kalvarijos socialinių paslaugų centre. Labai gerai, kad į ją susirinko nemažas būrys vaikų  bei jų mamyčių. Šventę pradėjo socialinė darbuotoja Valė Mačienė, kuri papasakojo apie gražias tradicijas.

     Šventės svečiai buvo pakviesti dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. Vaikai mokėsi dekoravimo meno. Kiekvienam buvo padalinti popieriniai margučiai. Dalyviai buvo nustebinti pamatę, kad visai nesudėtinga  servetėlių, spalvoto popieriaus pagalba sukurti įspūdingus derinius ir papuošti šventinį stalą.

     Po kūrybinių dirbtuvių renginio dalyviai vaišinosi sultimis, saldainiais, sausainiais bei gėrėjosi margučių ir karpinių grožiu.

     Vėliau vaikai su mamomis buvo pakviesti išeiti į kiemą ir papuošti pievą šventinėse dirbtuvėse pagamintais karpiniais.