Naujienos

2018-12-03 09:12:30

Advento šventė

Lapkričio 29 d. Kalvarijos socialinių paslaugų centre vyko šventė "Advento belaukiant".

Įsiklausykit į Advento tylą.

Ji taip teisingai

Gruodyje prabyla.

Lyg zylė šokdama prie trupinių,

Lyg tas žmogelis vienas iš žmonių, 

Priklaupusių  ištart:

Pasidalinkit...

Lyg vieškelis. einąs 

Kalėdų 

Link.

(A. Karosaitė)

   Į šventę buvo pakviestos ir Kalvarijos savivaldybėje gyvenančios šeimos. Visus susirinkusius su artėjančiomis nuostabiausiomis ir paslaptingiausiomis metų šventėmis pasveikino centro direktorė. Puoselėjant etnokultūrines tradicijas, Kalvarijos socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkė Gitana Štramaitytė pakvietė visus aktyviai dalyvauti, uždegti šiltas ugneles ir pasidovanoti sau nuostabių akimirkų. 

    Šventės metu buvo supintas Advento vainikas, uždegtos keturios Advento žvakės, simbilozuojnačios keturias advento savaites.

Kiekviena Advento žvakė turi savo pavadinimą. Pirmąjį Advento sekmadienį uždegama Pranašų žvakė. Ji simbolizuoja viltingą žmonių laikimą. Antroji - Betliejaus žvakė. Betliejaus žvakė simbolizuoja Betliejaus šviesą. Trečioji žvakė vadinama Piemenų. Ji simbolizuoja piemenėlių džiaugsmą, gimus Jėzui.  Ketvirtoji žvakė yra Angelų, nes simbolizuoja ne tik žmonių, bet ir angelų džiaugsmą.

   Visi šventė tarsi viena šeima. Vaikai, padedami mamų bei socialinių darbuotojų, pagamino kalėdinę eglutę, kurią draugiškai papuošė šventės metu savo rankomis pagamintais žaislais. Vaikai žaidė, diskutavo, dalinosi įspūdžiais. Visi buvo patenkinti gavę pačią gražiausią dovaną: nuostabius patyrimus ir emocijas.